O anketě Kynolog roku 2019

Kynolog roku je originální anketa organizovaná firmou VAFO PRAHA s.r.o. Jako jediná svého druhu představuje a oceňuje především lidi, kteří stojí za sportovními výkony psů. Ohlíží se za uplynulou sezonou a oslavuje největší úspěchy, kterých český kynologický národ za celý rok dosáhl. Do ankety je zapojena jak odborná porota, tak i široká veřejnost, která může své sympatie vyjádřit prostřednictvím hlasování.

Devátý ročník ankety má celkem 11 sportovních kategorií, v každé z nich odborná porota udělí pěti nominovaným kynologům body a určí tak vítěze. U sportů, kterým se věnují i junioři, porota stejným způsobem vždy vybere nejlepšího ze tří nominovaných juniorů. Porota bude volit i Figuranta roku a z vítězů jednotlivých sportů také vybere Kynologa roku 2019 - Absolutního vítěze. Veřejnost může hlasovat pro Nejsympatičtějšího kynologa roku.

Redakce časopisu Psí sporty, jenž je partnerem ankety, uděluje také ocenění Kynologický počin roku. Tento titul připadne člověku, závodům nebo jinému činu - zkrátka čemukoli, co je dle uvážení redakce tak výjimečné, že si zaslouží být vyzdviženo i tímto způsobem.

Koho nominuje porota: Porota nominuje 5 soutěžících do všech 11 sportovních kategorií: agility, dogdancing, dogfrisbee, flyball, mondioring, mushing - spřežení, mushing – individuální disciplíny, obedience, pasení, sportovní kynologie a záchranařina. Dále 3 juniory do kategorií: agility, dogdancing, dogfrisbee, mushing – individuální disciplíny, obedience a sportovní kynologie.
Pro koho se hlasuje: Pro všechny předem nominované kynology napříč sportovními disciplínami v kategorii Nejsympatičtější kynolog roku. Uživatel smí poslat pouze jeden hlas jednomu vybranému kynologovi.

Jak se určují vítězové

U každého sportu bylo osloveno množství odborníků, kteří zaslali seznam dle jejich názoru pěti nejlepších kynologů. Konečné pořadí v kategorii určuje součet bodů (5 bodů za 1. místo, 4 body za 2. místo atd.). Ve sportech, kde zvlášť závodí i junioři, jsou obdobným způsobem obodováni tři nejlepší (3 body za 1. místo, 2 body za 2. místo a 1 bod za 3. místo) a jejich pořadí je určeno stejným způsobem jako u dospělých.

Figuranta roku určí odborná porota sportovní kynologie a to stejným způsobem, jako juniora, tzn. každý porotce oboduje tři figuranty

Absolutní vítěz bude vybrán rovněž porotou a to přímo na slavnostním galavečeru. Na hlasovací kartu uvede jeden zástupce poroty z každého sportu svůj tip + náhradní tip, nesmí však hlasovat pro zástupce sportu, který reprezentuje. Vybírat může pouze z vítězů jednotlivých sportovních kategorií. Vítěze ankety určí součet hlasů, v případě shody rozhodne součet rezervních hlasů a v případě další shody rozhodne hlas šéfredaktora časopisu Psí sporty.

Veřejnost bude moci hlasovat mezi 73 nominovanými kynology (55 dospělých a 18 juniorů). Vítěz tohoto hlasování získá titul Nejsympatičtější kynolog roku.

Kynologický počin roku zvolí redakce Psích sportů.

Slavnostní vyhlášení výsledků

Slavnostní vyhlášení výsledků se koná 22. února 2020 v Meet Factory od 19:00.

Jak se zapojit

Od 6. ledna 2020 do 6. února 2020 prostřednictvím tohoto webu můžete hlasovat pro jednotlivé nominované.

Kontakt

Přejít na Facebook

Generální
partner
Další
partneři